Letíš na jarní kemp?

Jarní cyklokempy jsou většinou pro tělo tou největší zátěží za celý rok. Intenzita tréninků nebývá vysoká, zato jsou však švihy delší a téměř každý den. Bez poctivé a kvalitní regenerace to prostě nejde. 

 

Jak tedy na to, abychom bez problému vydrželi celý pobyt v pohodě a vytěžili tak z kempu maximum?

Máme pár vyzkoušených tipů.

 

Určitě to není jen o doplňcích stravy. Velkou roli hraje jídlo během dne (snídaně, traťovky, větší jídla..). Je dobré si ověřit, zda na tvém kempu pořadatelé věnují dostatečnou péči jídelníčku. Na snídani už má většina sportovců svoje osvědčené "palivo" před výkonem. Je dobré se držet svých zvyklostí. Zároveň je ale také kemp ideální prostředí k vyzkoušení nových postupů i doplňků stravy. Nejde přece o medaile. Takže pokud máš zálusk na vyzkoušení novinek, směle do toho. Jen je dobré počítat se vším a raději si vzít traťovku navíc.

Regenerace is the key! Dobré protažení po švihu a kvalitní spánek je bezesporu nutnost. Tělo sílí právě ve fázi regenererace, proto je potřeba mu dát co největší prostor :). Takže pokud chceš tréninkově vytěžit z kempu co nejvíc, nedoporučujeme velké párty. Po ránu je pak dobré tělo připravit na výkon. Lehké zahřátí a rozcvička před snídaní se nám velmi osvědčila.

 

A jak tedy s tou sportovní výživou?

Ve vstřebávání jarních kilometrů dokáže naše sportovní výživa hodně pomoci. V průběhu tréninku je dobré doplňovat energii a elektrolyty. K tomu jsou ideální ionťáky a traťovky s dlouhými sacharidovými řetězci pro postupné uvolňování energie. Po dojezdu na ubytování pak pomůže tělu co nejrychleji nastartovat proces regenerace Ultraregener. Jako další zdroj kvalitních bílkovin a pro první zahnání hladu před večeří pak může posloužit proteinová tyčinka.

Nejeden příběh o jarních kilometrech končí větou: "Když jsem tam dorazil, chytil jsem rýmičku a na kolo jsem za celou dobu nesedl". Cestování tam i zpět může být, nejen v dnešní době, zákeřné. I na to je třeba tělo připravit. Podpora imunity pomocí vitamínových komplexů je v tomto případě na místě.

 

Chystáš se na jaře pošvihat a nevíš, co si vzít s sebou?

Tohle Ti rozhodně doporučíme. Uvidíš, že nebudeš litovat :)

Ultraregeneration - základ kvalitní regenerace. Díky peptidové formě proteinů využije anabolické okno ihned po švihu a nastartuje tak regeneraci jak nejrychleji to jde. Přidej k tomu protažení a spánek a budeš ready na další den.

Electrolyte - ionťák, který ti na švihu doplní elektrolyty a dodá energii. Pokud potřebuješ ušetřit místo v zavazadle, nabízíme i jednorázové balení.

Energy Bar - ideální traťovka z ovesných vloček. Zažene hlad a dodá energii, třeba na cestu zpět na ubytování.

Cake - koláček je menší traťovka, která se dá sníst i za jízdy. Ideální pro akutní dodání energie.

Protein Bar - pro zahnání hladu a dodání kvalitních bílkovin po dojezdu.

Active Shield + Daily AZ + BEVIT - vitamínové komplexy doporučujeme v rizikových obdobích, kterými jsou, díky pro tělo neobvyklé fyzické náročnosti, i cyklokempy a soustředění.

 

Ještě nevíš kam a s kým pro jarní kilometry vyrazit?

My jezdíme a spolupracujeme s cestovní agenturou ActiveTour, která pořádá výborný cyklokempy ve Španělsku (Andalusie a Calpe). Vytváří velmi příjemné rodinné prostředí, perfektně vaří a trasy jsou nádherný. Výhodou je, že svůj Stamimax Electrolyte můžeš nechat doma, pitný režim ti zajistíme my. Stejně tak si na místě můžeš dokoupit i traťovky, regener a další produkty. 

 

Tak ať to lítá