O produktech

Kdo se alespoň trochu vyzná ve složení sportovní výživy, krátkým pohledem na tabulky našich produktů zjistí, že jsou vyráběny s důrazem na funkčnost a  přesně pro potřeby těla sportovce. Kdo se ve složení nevyzná, zde předkládáme pádné důkazy:

 

Zaklínadla výroby jsou:

  • Nižší zátěž pro organismus
  • Vysoká kvalita surovin
  • Složení vyladěná podle potřeb těla
  • Vyšší obsahy aktivních látek
  • Nižší obsahy jednoduchých cukrů
  • Chutné příchutě

Jako příklad funkčního složení uvedeme:

Regenerační nápoj - Ultraregeneration:

Jeho hlavní složkou jsou krátké peptidy enzymaticky hydrolyzovaných syrovátkových proteinůneboli peptidová forma proteinů. To jsou velmi malé částice s krátkými řetězci. Mají hned několik výhod, oproti běžným proteinovým suplementům. Přední výhoda je jejich extrémně rychlá vstřebatelnost. Pokud tedy regener vypiju do 15 min po výkonu, kdy běží takzvané anabolické okno, jsem schopný nastartovat a urychlit proces regenerace po náročném výkonu. Krátké řetězce má tělo už "předkrájené" a nemusí je nejprve štěpit, což by celý proces zpomalilo a anabolické okno by tělo nestihlo využít. A kromě toho, že díky tomu Ultrazregeneruju, ještě nezatížím svůj žaludek, protože se tato peptidová forma vyznačuje i lehkou stravitelností. Na celé tabulky a složení se zájemci mohou kouknout zde.

Vysokomolekulární sacharidy:

Zatímco v regeneraci je potřeba částice tělu "předžvýkat", během vytrvalostního výkonu tělo potřebuje dlouhodobou energii, jak z logiky věci vyplývá. Proto jsou naše nápoje i gely založeny na optimální kombinaci vysokomolekulárních sacharidů, střednědlouhých sacharidů i cukrů. Mají tedy sacharidy s velmi dlouhým řeťezcem, které tělo nejprve nějakou dobu štěpí, než je může využít, i jednoduché cukry, které může využít prakticky okamžitě. Tím se stane to, že se energie z gelu uvolňuje postupně a podpoří výkon po delší čas. Eliminuje se tím setkání jak s žaketem, tak s hlaďákem. Kombinaci sacharidů využívá například i nápoj Energy.

 

A teď ještě krátce o původu produktů, aneb Výživa od našich susedov:

Stamimax produkty k nám jezdí z Veľkého Grobu z firmy AoneNutrition, která je nabitá lidmi na svém místě. Mají hlavy plné nápadů na nová a funkčnější složení. Věnují velkou péči a úsilí vývoji a výrobě doplňků stravy pro sportovce. V tomto odvětví zakladatelé firmy působí přes třicet let a za tu dobu nasbírali mnoho poznatků o fungování sportovcova těla a jeho potřebách. Zakládají si na kvalitě surovin, vyváženém složení a řídí se mottem „function first“, tedy funkčnost na prvním místě. Myslí především na nižší zátěž pro organismus a vyšší obsahy aktivních látek. Naštěstí je na předních příčkách žebříčku priorit i chuť, nikdo se tedy nemusí obávat situace skvěle funkčního iontového nápoje nelibé chuti. My jsme si funkčnost i chuť ověřili na sobě, stojíme za kvalitou stejně jako Aone sám. 

 

Informace pro eliťáky

Produkty Stamimax neobsahují látky zakázané světovou antidopingovou agenturou WADA (přesto doporučujeme sledovat případná omezení pro konkrétní sportovní disciplínu).

 

Teď už necháme každého bádat jednotlivě, však se u každého z produktů svědomitě snažíme popsat jeho výhody a využití.

Anebo že by byl čas jít na dnešní trénink?